Дисменорея? Знеболюємо потужно та дбайливо!

Красиве слово «дисменорея» звучить наче ім'я якоїсь грецької богині. Але означає буквально біль при менструації. На жаль, з нею щомісяця стикається більшість жінок планети. Чоловіки ніколи не зможуть зрозуміти, що це таке — мучитися від болю, згорнувшись навпіл, впродовж годин, а то й днів. Страждати від нападів менструальної мігрені. Шукати способи вгамувати біль — у кожної жінки вони свої, але пошуки ніколи не припиняються. Адже щомісячні болі тривають, вимушуючи винаходити нові методи самодопомоги, аби не випасти із життя на кілька днів (таку «розкіш» жінка сьогодення може собі дозволити нечасто). Однак з дискомфортом у «критичні» дні легко впоратися завдяки сучасним препаратам з доказовою базою щодо ефективності та безпеки. І саме провізор може спрямувати жінку, яка шукає допомоги, у потрібне русло.

Отже, у аптеці — жінка репродуктивного віку з симптомами первинної дисменореї – болем внизу живота, із запитом на: НПЗП, засоби від головного болю, седативні препарати. Вона поспішає, хоче вирішити проблему якомога швидше, оскільки її турбує біль і дискомфорт. З огляду на це відвідувачка аптеки може здаватися знервованою, мати незадовільний вираз обличчя та інші маркери дисменореї — слабкість, млявість, стомлений вигляд, роздратованість. Якщо жінку турбує менструальна мігрень, вона уникає яскравого світла, гучних звуків, примружує очі від головного болю.

На першому місці для неї — це ефективність знеболення. «Візьміть препарат, він знеболює фізіологічно, чинить м'яку дію» — не та інформація, з якої слід починати відпуск продукту у такому випадку, але вона є також важливою, оскільки наступним критерієм вибору після ефективності для жінки є рівень безпеки анальгетика.

З точки зору підвищення аптечних продажів, купірування проявів первинної дисменореї є дуже перспективною нішою, але тільки за умови, що ми радимо засоби з доведеним профілем ефективності та безпеки; і з великим досвідом їх застосування у світі. Як вже говорилося вище, жінки завжди шукають «міцніші» та «кращі» препарати, тому готові екперементувати, але, навіть відчуваючи сильний біль, все рівно ставляться до будь-яких рекомендацій з обережністю. Їх потрібно переконати, показати, що провізор на боці жінки, добре її розуміє і хоче їй допомогти. Якщо порада виявиться влучною, то експертність провізора для покупця і лояльність його до аптеки зростають миттєво. Жінка добре запам'ятає завдяки чому позбавилася від болю, де їй підказали вірне рішення, а як відомо, наші основні покупці — жінки, навіть коли ліки потрібні чоловікам.

Таким чином, важливо порадити продукти, у яких ми впенені.

МАЖЕЗИК-сановель — магія знеболення або НПЗП для жінки!

Надійними помічниками жінки у важкі дні місяця можуть стати препарати, представлені на українському ринку компанією Asfarma.

Зокрема, оптимальною рекомендацією при дисменореї та менструальній мігрені є МАЖЕЗИК-сановель — перший в Україні таблетований флурбіпрофен по 100 мг в 1 таблетці для купірування гострого болю і запалення. Швидка та надійна знеболююча дія забезпечується вже через 15-30 хвилин (Sateesh K, 2015; N.Watson et al., 2000)!

Згідно з проведеними дослідженнями, за потужністю знеболення флурбіпрофен (МАЖЕЗИК) співставний з 10 мг ін'єкційного морфіну, але без побічних дій властивих морфіну; на відміну від нього цей НПЗП не викликає залежності та звикання 1.

МАЖЕЗИК використовують для швидкого купірування як гострого болю, так і запалення, оскільки він має подвійний механізм знеболення:
1. потужно блокує ЦОГ-2 в місці запалення, швидко зменшуючи біль та набряк;
2. різко зменшує проходження больових імпульсів до центрів болю, завдяки збільшенню рівнів протибольових ендоканабіноїдів та β-ендорфіну в ЦНС.
Після застосування 1 таблетки флурбіпрофену знеболення починається швидко - через 15-30 хв і діє до 12 годин.

Чому варто порадити жінці з дисменореєю саме МАЖЕЗИК?


• По-перше, дисменорея — одне з основних показань до застосування лікарського засобу МАЖЕЗИК-сановель.

• По-друге, його високу знеболюючу ефективність при дисменореї та безпеку було доведено у 70 дослідженнях за участі 5723 пацієнток 2. Згідно з результатами метааналізу 2018 року флурбіпрофен (діюча речовина МАЖЕЗИКА) був визнаний кращим за ефективністю та рівнем безпеки серед усіх нестероїдних протизапальних препаратів, що вивчалися у дослідженні. Зокрема, він показав кращі результати, ніж німесулід, диклофенак, аспірин, аналгін, індометацин, кетопрофен, напроксен, піроксикам та рофекоксиб.
• До речі, флурбіпрофен є препаратом першої лінії для лікування первинної дисменореї за протоколами організації NICE (Об'єднане Королівство). Доведено, що він є ефективнішим і швидшим від ібупрофена 2. Також флурбіпрофен входить у ТОП3 препаратів, що рекомендовано при лікуванні первинної дисменореї в Україні 3.

• Додатково до знеболюючого та протизапального ефектів флурбіпрофен сприяє зменшенню дизуричних проявів при синдромі гіперактивності сечового міхура — зменшує прояви нетримання сечі (Європейська асоціація урологів, 2011). Також він підтвердив свою знеболюючу ефективність у жінок з масталгією (T.Dinс, F.Coskun, 2014)

. • Особливо доречним МАЖЕЗИК-сановель є для купірування менструальної мігрені, яку можна розпізнати за нападами головного болю, що відбуваються за 2-3 дні до початку менструальної кровотечі. У жінок, які схильні до таких мігреней, МАЖЕЗИК-сановель можна застосовувати з метою мініпрофілактики — тобто, починати прийом флурбіпрофену (МАЖЕЗИКУ) по 1 таблетці 100 мг 2 рази на добу за 1-2 дні до очікуваного початку менструальної мігрені і закінчувати через 4 дні 4.

Отже, рекомендуючи жінці МАЖЕЗИК-сановель для купірування симптомів дисменореї, ми можемо бути впевненими у тому, що препарат знеболює швидко та якісно, а як що до безпеки?

Флурбіпрофен є безпечнішим від диклофенаку для шлунково-кишкового тракту (Gishen et al., 1995; Quintero et al., 1996; Garcia et al., 1994), є безпечним для хряща та кісток, його навіть використовують для збереження кістки навколо дентальних імплантів в стоматології (Je™ coat et al.,1995).

Щоб МАЖЕЗИК-сановель завжди був з собою, для зручності розроблено упаковку невеликого розміру, всього 3 на 8 см, яка вміщує 30 таблеток (приймати рекомендовано по 1 таблетці 100 мг 1-3 рази на добу) та ідельно підіходить для жіночої сумочки, навіть найменшої.
Хто наш покупець?
ПасіВалеМ 5-НТР — заспокоює, нормалізує сон та настрій!

Звісно, при дисменореї проблем може бути декілька. Крім болю внизу живота і головного болю жінок часто турбують дратівливість, безсоння, коливання настрою та зниження працездатності вдень, тому доцільним буде додатково до швидкодіючого знеболююючого порекомендувати такий заспокійливий засіб, який сприятиме покращенню сну, настрою і працездатності вдень.

Влучним продуктом у цьому розрізі є новинка ПасіВалеМ 5-НТР, що являє собою раціональну комбінацію п'яти компонентів у формі дієтичної добавки Асфарма, здатних нормалізувати сон, настрій та зняти нервову і м'язову напругу.


В 1 таблетці ПасіВалеМ 5-НТР міститься: пасифлора 300 мг для заспокійливого впливу та зменшення м'язових спазмів, валеріана 120 мг для пришвидшення засинання, меліса в дозі 80 мг, магній 100 мг (МgO — 167 мг) та особливий компонент для сприяння покращенню настрою — попередник серотоніну «гормону радості та щастя» — 5- гідрокситриптофан (5-HTP) 100 мг. У такій комбінації ці речовини допоможуть жінці позбавитися перепадів настрою, нормалізувати сон та підвищити стресостійкість. Крім того, ПасіВалеМ 5-НТР завдяки пасифлорі інкарната та магнію сприяє розслабленню м'язів, тому слабшає напруга в області живота і зменшується відчуття больового дискомфорту 5.

ПасіВалеМ 5-HTP — це сучасний заспокійливий засіб, його розроблено спеціально для покращення стресостійкості, сну та настрою відповідно до умов, ритму та стресогенності сучасного життя! В тому числі і для жінок, яким важливо мати гарний сон вночі та гарний настрій вдень!

Адже сучасна жінка прагне і професійної реалізації, й створення домашнього затишку. Вона не хоче виглядати хворою і втомленою, навпаки, хоче мати сили та гарний настрій вдень, на роботі; а ввечері - для сім'ї. Хоче дарувати свою приємну усмішку близьким та рідним: дітям та коханому чоловікові.

В упаковці ПасіВалеМ 5-HTP міститься 30 таблеток, цього вистачає на місячний курс прийому для зменшення: безсоння, дратівливості, нервової напруги та хронічної втоми і що, особливо актуально - для покращення настрою впродовж дня. Схема прийому дуже зручна — всього 1 таблетка ПасіВалеМ 5-HTP перед сном 1 раз на добу, для гарного сну та успішного дня!

Варіант аптечної рекомендації

Подивимося, у якому форматі можна порадити продукцію від компанії Asfarma жінці з відповідними запитами.

Провізор: «Візьміть МАЖЕЗИК-сановель, він чинить швидку й потужну знеболювальну дію при дисменореї. Вже через 15-30 хвилин ви почуватиметеся набагато краще!»

Відвідувачка аптеки: «Не впевнена, я завжди брала інший НПЗП. А цей точно хороший?»

Провізор: «Я вам рекомендую саме МАЖЕЗИК-сановель, тому що діюча речовина флурбіпрофен при дисменореї потужно знеболює, сильніше від більшості НПЗП (німесуліду, напроксену, кеторолаку, аналгіну). До того ж МАЖЕЗИК-сановель безпечніший для шлунково-кишкового тракту від диклофенаку. МАЖЕЗИК-сановель не тільки усуває біль у животі, але й допомогає позбутися менструальної мігрені, головного болю, а упаковка зручна, легко поміститься у кишені або сумочці».

Відвідувачка аптеки: «Добре, давайте».

Провізор: «Крім болю, можливо, турбують ще якісь симптоми? Швидка втомлюваність, підвищений рівень стресу на роботі, проблеми із засинанням?»

Відвідувачка аптеки: «А що ви можете порадити?»

Провізор: «Разом з НПЗП добре працює новинка ПасіВалеМ 5-НТР на основі лікарських рослин: пасифлори, валеріани, меліси, магнію та попередника серотоніну – 5-НТР, яка допоможе нормалізувати сон та настрій, зняти м'язову напругу. ПасіВалеМ 5-НТР розроблено спеціально для покращення сну, стресостійкості і настрою відповідно до умов, ритму та стресогенності сучасного життя, адже містить додатково 5-НТР (5-гідрокситриптофан), який сприяє покращенню настрою та працездатності вдень. В упаковці міститься 30 таблеток, по 1 таблетці перед сном 1 раз на добу, вистачить і на 30 ночей, і на 30 бадьорих ранків.. МАЖЕЗИК-сановель та ПасіВалеМ 5-НТР — оптимальний дует для усунення проявів дисменореї!

Повна інформація, в тому числі і застереження щодо споживання, міститься в інструкції з використання МАЖЕЗИК-сановель. Р.п.: UA/103449101/01. Інформація для спеціалістів в сфері охорони здоров'я та фармацевтики.


1. https://europepmc.org/article/PMC/5987898, 2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3515926/
,3:http://91.234.42.22/bitstream/123456789/23371/1/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%
«D%D0%B8%D1%86%D1%8B_%D0%B8%D0%B7_%D0%A1%D0%9E%D0%A6I%D0%90%D0%9B_
%D0%9D%D0%90_%D0%A4%D0%90%D0%A0%D0%9C%D0%90%D0%A6I%D0%AF_66-76.pdf, 4ž le:///C:/Users/AsfarmaPC/ 5 Miyasaka L.S., Atallah A.N., SoaresB.G.O. PassiŸ ora for anxiety
disorder (Review). ¡ e CochraneCollaboration. – LS Miyasaka, 2007. – 16., ¹ 90 / 2021 /
Íàâèãàòîð Ôàðìàöèè
Інформація для фармацевтів і спеціалістів у сфері медицини та охорони здоров'я!
Матеріал підготовлений за підтримки компанії Asfarma
Науково-популярний журнал «Навігатор Фармації» № 91 2021 р.