Небагато збудників в історії людства привертали до себе таку увагу, як COVID-19. Поява нового штаму коронавірусу та спричинена ним пандемія гострого респіраторного синдрому змінили наше уявлення про сімейство вірусів, яке раніше асоціювалося здебільшого із застудою. Нестандартна проблема ставить нові питання, головне серед них: якими можуть бути наслідки цієї інфекції? І чим допомогти клієнту аптеки, щоб їх мінімізувати?

Коли вже перехворіли…

Цитуючи журнал Science, «цей коронавірус творить такі речі, що не витворяла жодна хвороба, відома людству».

Ситуація ускладнюється тим, що COVID-19 — нова інфекція, вся наукова база по ній датується останніми двома роками. Тому оцінити вплив коронавирусу на організм людини в довгостроковій перспективі поки що складно.

Однак уже відомо, що після перенесеного захворювання розвивається поствірусна неврастенія, яка супроводжується важким безсонням, втомою, що не минає після відпочинку та зниженням настрою впродовж дня 1. Крім того, вірус впливає на згортання крові 2 і у ряді випадків перенесена інфекція погано відбивається на стані серця — аж до появи постковідного міокардиту, негативно впливає на стан судин, що особливо небезпечно для пацієнтів з гіпертонічною хворобою та атеросклерозом судин головного мозку, оскільки збільшується прогресування атеросклерозу і енцефалопатії, а це підвищує ризик виникнення інсульту чи інфаркту3. Нарешті найбільша проблема, коронавірус здатний призводити до ураження легенів 4, судин легень з чим пов'язана більшість госпіталізацій з приводу згаданої інфекції. А зміни в легеневій тканині після ураження вірусом зникають поволі, аж до 9 місяців.

Багато відвідувачів аптеки знають про ці ускладнення і приходять з метою захистити себе та близьких. Але статини, антикоагулянти та антидепресанти — не ті групи препаратів, що ми можемо відпускати безконтрольно. Потрібна грамотна і безпечна альтернатива.

ВІРУС ПІШОВ, А УСКЛАДНЕННЯ ЗАЛИШИЛИСЯ? ВИХІД Є!


ПасіВалеМ 5-НТР — для покращення сну, стресостійкості та настрою! Надійними помічниками в боротьбі з наслідками COVID-19 та інших вірусних інфекцій можуть стати засоби з максимально безпечним застосуванням, представлені на українському ринку компанією Asfarma. Зокрема, в розрізі покращення сну, відчуття спокою і що особливо актуально — покращення настрою та працездатності після перенесеної вірусної інфекції особливий інтерес викликає новинка ПасіВалеМ 5-НТР, що містить раціональну комбінацію з п'яти компонентів, здатних нормалізувати сон та настрій після перенесеної вірусної інфекції. В 1 таблетці міститься:
  • Пасифлора інкарната 300 мг — чинить заспокійливу, протитривожну та гіпотензивну дії, є регулятором сну, підвищує рівень ГАМК, завдяки чому запобігає надходженню надмірних стресових повідомлень в ЦНС та є доцільною профілактикою неврозу. Важлива й доза пасифлори 300 мг — саме завдяки їй засинання відбувається швидше, покращується протитривожна дія, підвищується працездатність впродовж наступного дня. При цьому до пасифлори немає звикання і вона не викликає денної сонливості, на відміну від ряду синтетичних снодійних, навпаки, пасифлора надає відчуття бадьорості зранку після пробудження5.
  • Валеріана 120 мг, найперше — полегшує засинання, також сприяє поліпшенню сну і збільшенню його тривалості, підвищує стійкість нервової системи до стресових факторів навколишнього середовища. До речі, ефективна доза екстракту валеріани на 1 прийом складає від 100 мг, дози менше 100 мг наближуються до ефекту плацебо. Тож, 120 мг валеріани у 1 таблетці 1 раз на добу — оптимальне дозування для більш швидкого засинання та безпечного збільшення заспокійливої дії, оскільки для валеріани характерне збільшення заспокійливого ефекту при тривалому застосуванні впродовж 3-4 тижнів.
  • Меліса в дозі 80 мг завдяки комплексу біологічно активних речовин зменшує збудливість нервової системи, прояви безсоння та, що особливо важливо для поствірусних пацієнтів — запобігає раннім пробудженням серед ночі, допомагає заспокоїтись, покращує когнітивні (розумові) процеси, має противірусну дію.
  • Магній 100 мг (МgO — 167 мг), як і інші компоненти ПасіВалеМ 5-HTP, покращує енергообмін в нейронах, тому сприяє поліпшенню сну, зниженню стомлюваності, дратівливості та занепокоєння, зменшує прояви головного болю розслаблюючи м'язи і усуваючи їх спазм.
  • Нарешті, вкрай важливий компонент: 5-Гідрокситриптофан (5-HTP) 100 мг — це унікальна особливість і ключова перевага ПасіВалеМ 5-HTP. 5-HTP є попередником серотоніну — «гормону радості та щастя» та мелатоніну — «регулятора сну». При хронічному стресі, поствірусній астенії рівень 5-гідрокситриптофану знижується, тому падає рівень серотоніну і знижується настрій, оскільки для синтезу мелатоніну необхідний серотонін — знижується також і рівень мелатоніну, в результаті чого виникає безсоння. За допомогою 5-HTP природним шляхом синтезується серотонін, а з нього й мелатонін, 5-HTP покращує сон і настрій, і людина повертається до нормального життя, крім того, 5-HTP зменшує потяг до солодкого, до «заїдання стресу», тому сприяє нормалізації ваги, підсилює заспокійливий вплив екстракту кореня валеріани.
ПасіВалеМ 5-HTP розроблено спеціально для сприяння покращенню сну, стресостійкості та настрою відповідно до умов, ритму та стресогенності сучасного життя, для тих кому потрібен здоровий сон, та ще необхідно бути активними з гарним настроєм вдень! Це перший в Україні засіб в такій раціональній комбінації з такими властивостями, як одночасно покращувати сон, так і покращувати настрій та працездатність впродовж дня.В упаковці міститься 30 таблеток, цього вистачає на курс прийому препарату у формі дієтичної добавки для значного покращення сну та настрою і для зменшення дратівливості, напруги, хронічної втоми. Схема прийому ПасіВалеМ 5-HTP дуже зручна — усього 1 таблетка перед сном.Наскільки актуальний: Останні дослідження українського ринку показують, що на тлі пандемії дуже зріс попит на седативні та снодійні засоби 7. Люди нервуються через погані новини про ковід, переживають, що можуть захворіти, відчувають тривогу з приводу майбутнього та через зниження доходів. Хворі після перенесеного вірусу відчувають хронічну втому, напади паніки, головний біль, безсоння з ранніми важкими пробудженнями. У всіх цих випадках високобезпечний препарат з раціонально підібраною комбінацією натуральних компонентів у оптимальних дозах є влучною рекомендацією. ПасіВалеМ 5-HTP — для тих, хто навіть уві сні не може «відключити мозок» від тривожних думок, а вранці хоче бути активним щоб працювати та насолоджуватись життям більш повноцінно, адже ПасіВалеМ 5-HTP — це не тільки сон, це ще й успішний день!
Асглюкан — коли одних вітамінів замало!

Інші наслідки перенесеного COVID-19 пов'язані зі станом імунної системи. Оскільки перебіг захворювання часто буває більш тяжким і тривалим, ніж за інших респіраторно-вірусних інфекцій, ресурс організму виснажуються, і після одужання людина ще довго відчуває слабкість, млявість. Також зміцнення імунітету — перша порада у профілактиці коронавірусу. І тут на перший план для зміцнення загального імунітету виходять комплекси вітамінів та мікроелементів. А як ще можна покращити імунітет, коли одних вітамінів замало

Хорошим варіантом є Асглюкан Плюс — мінерально-вітамінний комплекс з бета-глюканом для зміцнення як загального імунітету, так і зміцнення імунітету слизових оболонок бронхів та легень. Асглюкан Плюс містить найактуальніші у пандемію коронавірусу вітаміни D3, С, цинк, селен, мультивітаміни, а також бета-глюкан для додаткового захисту бронхів та легень. Адже унікальна імуномодулювальна властивість в-1,3/1,6-глюкану — це активація макрофагів без надмірної гіперстимуляції, покращення їх властивостей до фагоцитозу і «перетравлювання» вірусів, бактерій; підвищення синтезу лімфоцитами неспецифічного імуноглобуліну А, якого багато саме в слизових бронхів та легень, і який потрібен в високих рівнях для інактивації вірусів та бактерій (R. Seijelid et al., 1981; S. H. Young et al., 2001. Згідно досліджень вживання бета-глюкану протягом 1 тижня збільшує рівень секреції IgA на 50% та залишався на такому рівні ще впродовж 2 тижнів (S.Ch. Jeong, 2012). Завдяки цьому покращується опірність організму до інфекцій, тому в 1,5 рази може зменшитись вірогідність захворіти, а також зменшується тяжкість і тривалість перебігу ГРВІ (Г. М. Рахметилдаева и соавт., 2016).

Асглюкан Плюс у формі сиропу підходить як дітям з 4 років, так і дорослим — це комплекс для зміцнення імунітету всієї родини.

Має приємний апельсиновий смак та аромат завдяки апельсиновій олії.

Не містить шкідливих домішок, тому є максимально безпечним у формі дієтичної добавки і може використовуватися для зміцнення імунітету в періоди вірусних захворювань, частих респіраторних вірусних та бактеріальних інфекціях, стресах, змінах місця проживання, профілактичних щепленнях, перенесені вірусної чи бактеріальної інфекції, підвищених розумовому та фізичному навантаженнях. Асглюкан Плюс приймають: 1 мірний ковпачок 5 мл з 25 мг бета-глюкану 1 раз на добу, до їди — з 4 років і 2 ковпачки сиропу (50 мг бета-глюкану з вітамінами і мінералами) 1 раз на добу — дітям з 14 років та дорослим.

Також Асглюкан випускається у формі таблеток по 30 шт. у блістері для тих підлітків з 14 років та дорослих, яким важлива максимальна зручність прийому: 1 таблетка 1 раз на добу (50 мг очищеного В-1,3/1,6-глюкану, 5 мг цинку, 60 мг вітаміну С). При щоденному застосуванні комплекс Асглюкан Плюс допоможе зміцнити імунітет кожного в родині, що є особливо важливим для здоров'я в період вірусної епідемії.

Наскільки актуальний: Мінерально-вітамінний комплекс підібрано таким чином, щоб максимально задовольнити попит для профілактики ковідної інфекції. Тож, провізору буде дуже просто пояснити відвідувачу його переваги: «за рахунок вітамінів, цинку, селену, зміцнює загальний імунітет, та додатково за рахунок очищеного В-1,3/1,6-глюкану зміцнює імунітет бронхів та легень». Оптимальний склад та фізіологічні добові дози виключають можливість передозування вітамінами.

Блек-Гард — шестикратна сила чорного часнику на захисті Вашого серця, судин та імунітету!

Для захисту серця, судин та імунітету, особливо для пацієнтів з артеріальною гіпертензією та атеросклерозом судин, варто порадити дієтичну добавку Блек-Гард на основі екстракту ферментованого чорного часнику — 750 мг у 1 таблетці 1 раз на добу. Ферментований чорний часник містить потужний антиоксидант S-алілцистеїн, який захищає мембрани клітин серця, судин, печінки та імунних клітин від негативного пошкоджуючого впливу перекисних радикалів, яких так багато утворюється під час інфекційного запалення, оскільки S-алілцистеїн є донатором сірки він також є і потужним дезінтоксикантом. В ферментованому чорному часнику S-алілцистеїна в 40 разів більше, а антиоксидантні властивості його в 6 раз потужніші від діючих речовин звичайного часнику. Споживання чорного ферментованогочаснику значно впливає на зниження артеріального тиску, запобігання атеросклерозу, зниження рівня холестерину, тригліцеридів, глюкози в сироватцікрові, інгібування агрегації тромбоцитів і підвищення фібринолітичної активності, а також сприяє покращенню роботи імунної системи та, що дуже важливо — роботи печінки. Дозування 240-960 мг екстракту ферментованогочаснику, що містить 0,6-2,4 мг S-алілцистеїна, значно знижує артеріальний тиск приблизно на 12 мм рт. ст. протягом 12 тижнів вживання. Таким чином, доза 750 мг екстракту чорного часнику у формі дієтичної добавки Блек-Гард забезпечує достатню кількість активного компоненту, необхіднудля профілактики ускладнень з боку серцево-судинної системи та печінки. Також Блек-Гард сприяє зміцненню імунітету, підвищенню противірусної активності організму та покращенню життєвого тонусу в цілому. У пацієнтів, які приймають статини Блек-Гард сприяє збільшенню холистеринзнижуючої дії статинів і водночас захищає печінку від побічних ефектів цих же статинів.

Важливий момент, коли ми говоримо про екстракт часнику: Блек-Гард не має запаху, є тільки приємний ніжний смак з відтінками локриці і сушеної сливи, злегка копчений і солодкий. 1 таблетка на добу, безпечний в застосуванні, тому навіть рекомендується дітям з 6 років. 30 таблеток в упаковці.

Наскільки актуальний: Безсоння, тривожні розлади та серцево-судинні захворювання завжди йдуть поряд. Крім того, сумнозвісна вірусна інфекція також може відбиватися на стані серця і судин, особливо у пацієнтів з гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця, атеросклерозом судин.

Тож, Блек-Гард логічно доповнює постковідну сімейну аптечку.

ПасіВалеМ 5-НТР – для сну та гарного настрою!

Асглюкан Плюс – для зміцнення загального імунітету і додатково – імунітету бронхів та легень!

Блек-Гард – антиоксидантна, дезінтоксикантна сила чорного часнику, для безпечного відновлення серця, судин, імунітету та всього організму після хвороби!